Kendin Yap Raf Modelleri ve Tasarımları

Evinizde raf bir zorunluluktur. Gerek bir şeyleri düzenli hale getirme, gerek banyonuzda kozmetik ürünlerinizi yerleştirme gerekse de salonda aksesuarlarınızı sergilemek için raflara ihtiyaç duyarsınız. Tabii ki genel geçer bir depolamanın ötesinde rafta aslında kendi başına bir aksesuardır ve onun güzel olmasına ihtiyaç duyarsınız. Unutmayın, evinizi güzel gösteren şeylerden biride duvar rafınızdır. Yazımızda ev dekorasyonunuza uygun olarak kullanabileceğiniz kendin yap raf modelleri bulacaksınız. Üstelik kendinizin yapabileceği bu raflar için nasıl yapacağınıza dair de bilgiler alabilirsiniz. 

Meyve Kasalarından Kendin Yap Raflar

Ahşap Meyve Kasalarından Kendin Yap Raf
Ahşap Meyve Kasalarından Kendin Yap Raf

Öncelikle sıkça sorulan bir soru, ahşap meyve kasalarını nereden bulurum oluyor. Çünkü görsellerdeki gibi kasaları bulmakta zorlanılıyor. Bunun için manav vb. yerlerden limon kasası istemelisiniz. Limon ve portakal gibi ağır meyvelerin taşındığı kasalar raf yapımı için en uygun olanları. Zımparalayıp boyadıktan sonra sizde göreceksiniz ki evinizin duvarında harika bir raf sizi bekliyor olacak.

Kendin Yap Halatlı Raf

Halatlı Raf
Halatlı Raf

Evde tek başına bile yapabileceğiniz ve görünümü oldukça şık olan halatlı rafı kendiniz de monte edebilirsiniz. Tek önemli noktasının ahşap tahtayı deldikten sonra halatlara eşit hizada düğüm atmak olan halattan raf, evinize bambaşka bir görünüm katacak. Üstelik kitaplık olarak da kullanabilirsiniz. Dilerseniz de aksesuarlarınızı koyabilirsiniz.

Kendin Yap Elek Raf

Elekten Raf
Elekten Raf

Son yıllarda moda olan raflardan bir tanesi de elekten raf. Yine evde kendinizin yapabileceği ve yapımı en kolay raflardan bir tanesi de elekten raf. Ağır eşyalar yerine küçük aksesuarlar koyabilirsiniz ve evinize sade ve şık bir görünüm katabilirsiniz.

Geri Dönüşüm Malzemelerinden Kendin Yap Raf

Dondurma Çubuklarından Raf, Geri Dönüşüm Raf
Dondurma Çubuklarından Raf, Geri Dönüşüm Raf

Geri dönüşüm rafları sayesinde hem bir eşyayı tekrar kullanıma sokabilir hem de evinize rustik ya da vintage bir hava katabilirsiniz. Eski bir ahşabı onarıp vintage raf elde edebilirsiniz. Ya da dondurma çubuklarından harika ve şık bir raf elde edebilirsiniz.

Paletten Kendin Yap Raf 

Paletten Kendin Yap Raf
Paletten Kendin Yap Raf

Son dönemlerin vazgeçilmezlerinden biri de paletlerden yapılan ev dekorasyonu olsa gerek. Hem şık hem de bir o kadar da kullanışlı olan paletlerle evde harikalar yaratabilirsiniz. Paletlerin ağırlık kapasiteleri oldukça yüksek olduğu için kitaplık olarak da kullanmanız mümkün. Paletleri nereden bulurum sorusu da oldukça araştırılan bir konu. İnternetten palet bulmak artık oldukça kolay. İkinci el bir palet dahi alıp iyi bir vernikleme işlemiyle yeni bir hale de getirebilirsiniz.

Kendin Yap Raf Yapımı ve  Malzemeleri ve Raf Nasıl Yapılır?

Vernik
Boya
Matkap
Halat
Öncelikli olarak bu malzemeleri temin edip yukarda anlattığımız raf modellerinden birini seçmelisiniz. Zorluk ve kolaylık seviyelerine göre seçtiğiniz rafı zımparalamayı ve kendi zevkinize göre boyamayı unutmayın. Ev dekorasyonunuza uygun raf modeli ve raf tasarımızı bulmanız dileğiyle.

Evinizi Güzelleştirmek için Kendin Yap Raf Modelleri

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir