Kendin Yap Sehpa Modelleri

Hepimiz evimizde vakit geçirirken çay, kahve içmek isteriz. Bir arkadaşımız ziyarete geldiğinde çayımızı koyabileceğimiz güzel bir sehpaya ihtiyaç duyarız. Tabii sehpanın işlevi kadar güzel, şık bir sehpa olması ve ev dekorasyonuna uygun olması da gerekir. Bu yazımızda sizlere ev dekorasyonunuz için evde kendinizin yapabileceği sehpa modellerini göstereceğiz. Kendinize uygun sehpa modelini seçip evde kendi sehpanızı kendiniz yapabilirsiniz.

Metal Sehpa Ayakları ile Kendin Yap Kütük ve Zigon Sehpalar

 Metal Sehpa Ayakları ile Kendin Yap Kütük ve Zigon Sehpalar
Metal Sehpa Ayakları ile Kendin Yap Kütük ve Zigon Sehpalar

Zigon sehpalar, şık ve modern dekorasyonların vazgeçilmezi halini aldılar. Sanılanın aksine zigon sehpa yapımı oldukça kolay. Üstelik tasarımı ile de evinize hoş bir görüntü katacaktır. Zigon sehpa yapımı için ihtiyacınız olan öncelikli malzeme metal sehpa ayakları olacak. Bu sehpa ayaklarını bir kütük parçasına, tahtaya belki de kullanmadığınız bir tepsiye monte ederek farklı ve güzel bir dekorasyon elde edebilirsiniz.

Araba Lastiğinden Kendin Yap Sehpa

Araba Lastiğinden Kendin Yap Sehpa
Araba Lastiğinden Kendin Yap Sehpa

Hep aynı şeylerden sıkıldığımız anlar olur. Böyle zamanlarda farklı bir dekorasyon hem evimize hem de kendimize bir ruh katabilir. Bunun için lastikten sehpa fikri tam size göre. Malzeme olarak eski bir araba lastiği kullanacaksanız sterilize etmeye özen gösterin derim. Sonrasında halat iplerle ve tutkal yardımıyla onu kaplamanız yeterli olacaktır. Dilerseniz uygun boyutlarda cam kestirip daha şık ve kullanışlı bir havada yaratabilirsiniz. Gerisi tamamen sizin zevkinize kalmış durumda.

Meyve Kasasından Kendin Yap Orta Sehpa

Meyve Kasasından Kendin Yap Orta Sehpa

Son dönemlerin en sevilen tasarımlarından biri de meyve kasalarından yapılan dekorasyonlardan oluşuyor. Bir manavdan alacağınız meyve kasasını zımparalayıp boyadıktan sonra harika bir diy sehpa elde edebilirsiniz.

Paletten Kendin Yap Sehpa

Paletten Kendin Yap Sehpa
Paletten Kendin Yap Sehpa

Paletten sehpa da vazgeçilmezler arasında yer alıyor. Kiminiz paletten sehpa fikrini denediniz ve memnun kaldınız kiminizse sadece fotoğraflara bakıp hep bir gün yapsam mı diye düşünüyor. Belki de paletten bir sehpa yapmanızın tam sırası. Zımparalayıp, dekorasyonunuza uygun bir renkten sonra verniklemeniz yeterli. Tabii sehpa ayağı alıp monte ederseniz çok daha kullanışlı ve şık bir hale de getirebilirsiniz.

Kendin Yap Ahşap Ağaç Sehpa

Kendin Yap Epoksi Sehpa

Orta Sehpa Nasıl Yapılır? Sehpa Malzemeleri

Sehpa Malzemeleri:
Zımpara
Boya
İp
Vernik
Tutkal

Evde orta sehpa yapımı için yukardaki sunduğumuz seçeneklerden zevkinize ve zorluk, kolaylık derecesine göre seçim yapabilirsiniz. Paletten ve meyve kasalarından sehpa yapımında zımpara ve boya işleminin ardından vernikleme yeterli olacaktır. Zigon sehpada ise sehpaya metal ayakları monteleme ihtiyacınız doğacak. Eğer araba lastiğinden sehpa yapmak isterseniz herhangi bir monteleme ve vidaya ihtiyaç duymazsınız. Tutkalla halat ya da ipi lastiğin etrafınıza sarmanız yeterli olacaktır.

Kendiniz için kendin yap dekorasyon eşyalarıyla evinize bambaşka bir hava katmaya devam edin!

Bir önceki yazımız olan Evinizi Güzelleştirmek için Kendin Yap Raf Modelleri başlıklı makalemizde Ahşap Raf, DIY ve DIY Raf hakkında bilgiler verilmektedir.

Birbirinden Güzel Kendin Yap Sehpalar

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir